Ballina Aktualitet Lajme GREQI, ARRESTOHEN DY SHTETAS TË MAQEDONISË ME 6.5 KILOGRAMË HEROINË

GREQI, ARRESTOHEN DY SHTETAS TË MAQEDONISË ME 6.5 KILOGRAMË HEROINË

Me gjashtë kilogramë e gjysëm, të paketuar në trembëdhjetë pako janë gjetur të fshehura në shasinë e automjetit të drejtuar nga shtetasi i Maqedonisë dhe shoqëruesi i tij, në vendkalimin kufitar “Igumenica”.

Ndërsa bëhet e ditur se dy shtetas të Maqedonisë njëri 41 vjeçar dhe tjetri 48 vjeçar kanë qenë transportuesit e lëndës narkotike.

Mediat lokale kanë shkruar se të arrestuarit, me automjetin sigurisht kanë dashur që të hypin në anije për në Itali.

Nga policia greke, njoftojnë se lënda narkotike është konfiskuar si dhe po ndërmerren masat e mëtutjeshme./shn/

Artikulli paraprakKoreja e Veriut hedh në erë tunelet bërthamore para syve të gazetarëve të huaj
Artikulli tjetërGjermania dhe Kina do t’i qëndrojnë besnike marrëveshjes me Iranin