Ballina Bota Grevë 24 orë në Greqi, bllokohen pikat doganore. Lejohen vetëm urgjencat

Grevë 24 orë në Greqi, bllokohen pikat doganore. Lejohen vetëm urgjencat

Ditën e nesërme doganat greke kanë lajmëruar një grevë, ku pjesë e saj do të jenë edhe Sindikata e Punonjësve në Greqi.Gjatë 24 orëve do të pezullohen të gjitha kalimet e automjeteve që lidhin pikat kufitare të Greqisë me Shqipërinë, Maqedoninë dhe Turqinë.

Greva në doganat greke do të nisë nga ora 07 e mëngjesit të së mërkurës deri në orën 07 të mëngjesit të së enjtes. Nga ana tjetër do të lejohen të lëvizin vetëm rastet e urgjencave mjekësore si dhe pasagjerët pa çanta.

Gjithashtu pjesë e grevës do të jenë edhe punonjësit e porteve dhe aeroporteve si dhe administrata e shërbimeve civile, të cilëve do u bashkohen edhe mjekët.

Artikulli paraprakUdhëheqësja e Partisë së Mirë, Meral Akşener: Shpresoj të bëhem presidentja e parë grua e Turqisë (VIDEO)
Artikulli tjetërNgërçi në Itali, populistët mobilizojnë protesta për zgjedhje të parakohshme