Ballina Aktualitet Lajme Protestë, kërkohet heqja e përmbaruesve (VIDEO)

Protestë, kërkohet heqja e përmbaruesve (VIDEO)

Konfederata e Sindikatave të Lira proteston kundër zhvatjes së përmbaruesve dhe kushtet e këqija të punëtorëve, raporton SHENJA.

Para nisjes së protestës u lëshuan fjalime të kryeministrit Zoran Zaev dhe zyrtarëve të tjerë të lartë të LSDM-së që gjatë fushatës premtonin heqjen e tërësishme të përmbarimeve.

Përveç qytetarëve që mbajnë pankarta me kërkesat e tyre ndaj pushtetit, protestën e shoqërojnë edhe disa makina me flamuj të konfederatës.

Artikulli paraprakBE thotë se tarifat e SHBA-së krijojnë pasiguri për bizneset
Artikulli tjetërShkencëtari 104-vjeçar zgjedh eutanazinë: Më vjen keq që jetova kaq gjatë, tani dua të vdes