Ballina Bota Skocezi mobilizon serbët kundër Islamit (VIDEO)

Skocezi mobilizon serbët kundër Islamit (VIDEO)

Skocezi Jim Dowson para pak kohe ka dërguar një kontigjent të madh të jelekëve anti-plumb dhe pajisje taktike tek serbët e veriut të Kosovës.

Ai këtë po e bënë në emër të mbrojtjes së krishtërimit nga terroristët islamik.

Këtë e zbuloi një hulumtim i gazetarëve të BBC-së.

Por, këtë raportim skocezi e quajti të turpshëm, ndonëse e pranoi se ka dërguar jelekët anti-plumb dhe pajisjet taktike tek serbët.

Dowson, themelues i organizatës djathtiste “Britain First” mohoi se po i ngrit tensionet në Ballkan me furnizimin e grupeve krishtere me pajisje paramilitare./kk/

Artikulli paraprakJa pse duhet të hani sa më shumë qershi
Artikulli tjetërKomandant Hoxha merr post qeveritar nga Zoran Zaev