Ballina Bota Zjarr i madh në parkun më të vizituar të Gjermanisë (VIDEO+FOTO)

Zjarr i madh në parkun më të vizituar të Gjermanisë (VIDEO+FOTO)

Zjarr i madh ka shpërthyer në Europa-Park të qytetit gjerman Rust. Bëhet fjalë për parkun më të vizituar në Evropë pas Disneyland-it.
Rreth 200 zjarrfikës u angazhuan për shuarjen e zjarrit. Bild njoftoi se mbrëmë rreth orës 21 zjarri u vu nën kontrollë.

Europa-Park ndodhet në afërsi të kufirit gjermano–francez dhe për nga vizitueshmëria është i dyti pas Disneyland-it, kurse gjatë vitit të kaluar u vizitua nga 5.6 milionë njerëz./TetovaNews

Artikulli paraprakKamomili, si ta përdorni kundër ankthit, dhimbjeve të stomakut dhe hemorroideve
Artikulli tjetërGrekët mobilizohen kundër emrit të ri të Maqedonisë, paralajmërohen protesta