Ballina Bota Cili është lideri më i fuqishëm i botës? Kjo foto tregon rivalitetin

Cili është lideri më i fuqishëm i botës? Kjo foto tregon rivalitetin

Samiti i G7 që u zhvillua ditën e djeshme ishte i bujshëm për shkak të protagonizmit të Trump dhe deklaratat e mëvonshme të tij, Justin Trudeau dhe Theresa May. Por më e bujshme ishte një fotografi që qarkulloi, e cila u quajt si më përfaqësuesja dhe më e sakta për mbarëvajtjen e samitit.

Fabian Reinbold, korrespondeti i Shteteve të Bashkuara për t-online.de, ka publikuar në faqen e tij në Twitter momentin më pikant të takimit, parë në katër këndvështrime të ndryshme.

Fotografitë vijnë nga stafi i kancelares Merkel, presidentit të Francës Macron, kryeministrit italian Giuseppe Conte dhe presidentit Trump. Secila fotografi, mundohet të shfaqë liderin e tyre si më të fuqishmin.

Artikulli paraprakEcolog flet për rastin në Mali
Artikulli tjetërTrump shndërron G7-n në G6