Ballina Bota Kapriçot e motit, ja qyteti që u zgjua me borë sot (FOTO)

Kapriçot e motit, ja qyteti që u zgjua me borë sot (FOTO)

Banorët e Larisas në Greqi janë zgjuar me një surprizë që nuk e prisnin, të paktën në fund qershori.

Ditën e sotme janë zgjuar duke parë reshjet e borës jashtë dritares. Sipas mediave greke, banorët po thonë se Larisa është bërë si Londra, me shi dhe borë në mes të qershorit.

Ashtu si edhe në Shqipëri, në këtë qytet të Greqisë moti nuk ka qenë shumë karakteristik për stinën dhe sipas banorëve, temperatura të ulëta si këto të ditëve të fundit (maksimalet 18 gardë celsius) nuk kishin parë ndonjë herë.

Ndërkohë që kapriçot e motit vazhdojnë edhe në Shqipëri me reshje shiu dhe temperatura relativisht te ulëta për stinën.

Artikulli paraprakPAMJE TË FRIKSHME/Moti i keq godet Halkidikin e Greqisë, destinacion i preferuar turistik i serbëve dhe maqedonasve (VIDEO)
Artikulli tjetërSi po realizohet fshehurazi projekti më i madh i Serbisë në Kosovë