Ballina Bota Miliarderi amerikan: Trump i gatshëm të shkatërrojë botën

Miliarderi amerikan: Trump i gatshëm të shkatërrojë botën

Miliarderi amerikan George Soros tha se presidenti amerikan Donald Trump është “narcis ultimatum i cili konsiderohet i gjithëfuqishëm dhe që ka vullnet të shkatërrojë botën”.

Ai tha se nëse Partia Demokratike fiton zgjedhjet e përgjithshme këtë vjeshtë dhe fiton shumicën në Kongres dhe Senat, atëherë duhet të mbështesin ndërrimin e Trump.

Soros është kundërshtar i ashpër i Trumpit, madje mediat e huaja zbuluan fakte nga ndikimi i George Soros dhe shumat e mëdha që ai ka paguar për blerjen e kundërshtarëve që do minonin fushatën e Trumpit për president të SHBA-ve./pe/

Artikulli paraprakGjendet i vdekur aktori 20-vjeçar
Artikulli tjetërTelefonata mes Zaevit dhe Ciprasit pritet të ndodhë sot