Ballina Bota Shkatërrimi që la pas shpërthimi në impiantin kimik në Kinë (VIDEO)

Shkatërrimi që la pas shpërthimi në impiantin kimik në Kinë (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm në një impiant kimik në lindje të Kinës ka vrarë të paktën 47 vetë dhe ka plagosur më shumë se 600 të tjerë, sipas njoftimeve të medieve vendase të kësaj të premteje, në atë që rezulton të jetë i fundit i një serie aksidentesh fatale industriale që ka irrituar së tepërmi publikun.

Shpërthimi ndodhi të enjten në Parkun industrial Chenjiagang, në qytetin Yancheng të provincës Jiangsu, ndërsa flakët e zjarrit u vunë nën kontroll vetëm në orën 3 të mëngjesit të së premtes (ora 20 e së enjtes me tonën).

Të mbijetuarit u dërguan në rreth 16 spitale, ku të paktën 640 persona po trajtohen për dëmtime të shumta. Prej tyre, 32 janë në gjendje kritike për jetën, duke bërë që nga momenti në moment të mund të rritet numri i viktimave.

Artikulli paraprakTaravari: S’bëjmë pazare politike, nuk përkrahim Siljanovskën (VIDEO)
Artikulli tjetër(VIDEO) Protesta “Liri për Feta Alimin”: Drejtësia nuk është pazar