Ballina Aktualitet Lajme (VIDEO) Protesta “Liri për Feta Alimin”: Drejtësia nuk është pazar

(VIDEO) Protesta “Liri për Feta Alimin”: Drejtësia nuk është pazar

Qytetarë të shumtë iu bashkëngjitën marshit protestues të familjarëve të Abdylfeta Alimit i dënuar me 7 vjet heqje lirie për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend. Protestuesit thanë se derisa ata që hapën dyert e Kuvendit ndodhen në liri, dënohet njeriu që shpëtoi jetën e deputetëve.

Ndiqeni kronikën:

Artikulli paraprakShkatërrimi që la pas shpërthimi në impiantin kimik në Kinë (VIDEO)
Artikulli tjetërErdogan dhe raketat ruse, një krizë e re SHBA-Turqi është te dera