Ballina Bota Tërmet me magnitudë 5. 8 në Stamboll, bie minarja e xhamisë (Video)

Tërmet me magnitudë 5. 8 në Stamboll, bie minarja e xhamisë (Video)

Stambolli është go*ditur nga një tërmet 5,8 i shkallës rihter me epiqendër në Detin e Marmarasë, në ujërat e rrethit Silivri, njoftoi Drejtoria për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave.

AFAD bëri të ditur se tërmeti ka ndodhur në thellës prej 6,99 kilometra dhe 21,68 kilometra larg rrethit nga Silivri. Tërmeti gjithashtu është ndjerë në Stamboll dhe qytetet përreth.

Ndërkohë, si pasojë e tërmetit që ka shkaktuar pan*ikë në mesin e qytetarëve, në rrethin Avcılar është rrëzuar minareja e një xhamie.

Artikulli paraprakGod*itje shkatë*rruese për Boris Johnsonin
Artikulli tjetërZaev: Presidenti Trump e vlerëson dhe e mbështet Marrëveshjen e Prespës