Ballina Aktualitet I infektuar me Covid, humb jetën mjeku shqiptar (FOTO)

I infektuar me Covid, humb jetën mjeku shqiptar (FOTO)

Një tjetër humbje është shënuar në radhët e bluzave të bardha si pasojë e koronavirusit.

Viktima e radhës është mjeku nga kukësi Bajram Cena, i cili nuk ja ka dalë në betejën me Covid.

Cena ka shërbyer në spitalin e Kukësit prej shumë vitesh, duke organizuar edhe simpoziume të ndryshme shkencore.

Ikja e tij la pas lot dhe dhimbje jo vetëm tek familjarët dhe të afërmit, por edhe tek komuniteti të cilit i shërbeu për vite me radhë.e.su/abcnews.al