E martë, 19 Tetor, 2021

Derrat e egër nëpër rrugët e Romës (VIDEO)

Must Read

Derrat e egër në rrugët e kryeqytetit italian tashmë nuk përbëjnë më lajm, pasi ata shfaqen gjithnjë e më shpesh. Ata tërhiqen nga grumbujt e plehrave në rrugë.

Vitet e fundit, qytetarët në Romë kanë parë gjithnjë e më shumë derra të egër, dhe arsyeja kryesore për këtë konsiderohet të jetë situata e çrregullt me plehrat e qytetit që dalin nga koshat dhe kontejnerët e stërmbushur, transmeton Tetova News.

Pamjet e postuara në mediat sociale tregojnë një grup derrash të egër që kalojnë pranë makinave dhe këmbësorëve në Monte Mario, pjesa veriore e qytetit.

“Kam frikë … i kam parë një herë kur do të hidhja mbeturina, ata më ndoqën”, tha për Reuters Rosa Carletti, një banore e Romës.

“Ne e dimë që ata nuk do të na sul*mojnë, por ne gjithmonë mbajmë distancë, sepse nëse është ndonjë nënë me këlyshë, ekziston rreziku i su*lmit,” tha banori i Romës Leonardo Zenobi./TetovaNews

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img