Ballina Bota Zjarr në Qendrën Botërore të Tregtisë në Hong Kong, qindra njerëz mbetën...

Zjarr në Qendrën Botërore të Tregtisë në Hong Kong, qindra njerëz mbetën të bllokuar në çati – disa përfunduan në spital (VIDEO)

Rreth 300 persona mbetën të bllokuar në çatinë e Qendrës Botërore të Tregtisë në Hong Kong të mërkurën pasi aty shpërtheu një zjarr.

Mediat lokale raportuan se 13 persona u plagosën dhe u dërguan në spital, me një grua në gjendje kritike, përcjell Telegrafi.

Policia tha se zjarri shpërtheu në dhomën e makinerisë dhe u zhvendos në skelat që rrethonin ndërtesën, e cila aktualisht është në rinovim.

Ata të bllokuar në çati tani janë shpëtuar, me më shumë se 1200 njerëz të evakuuar gjithsej nga ndërtesa.

Të lënduarit janë të moshës nga 25 deri në 60 vjeç, sipas South China Morning Post.

Artikulli paraprakHoxha dhe Arsovski: Krijohen kushte për qasje të lirë në tregun e punës në Ballkanin Perëndimor për qytetarët e Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë dhe Serbisë
Artikulli tjetërShkrumbohet një “Mercedes” në fshatin Hotël të Kumanovës