Ballina Bota Presidenti ukrainas flet për gazetarët: Nuk e kam parë familjen time prej...

Presidenti ukrainas flet për gazetarët: Nuk e kam parë familjen time prej ditësh

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka folur për gazetarët nga Kievi ku po qëndron që prej fillimit të pushimit rus javën e kaluar.

Zelensky u pyet për familjen e tij ku tha se nuk e kishte parë prej ditësh gruan e tij Olena dhe dy fëmijët.

Takimi i fundit me ta kishte qenë tre ditë më parë.

Kur ka qenë hera e fundit që e ke parë familjen tënde?

“Përpara kësaj lufte”, thotë ai fillimisht teksa buzëqesh dhe më pas shton: “Jo përpara, para tre ditësh, në mes të kësaj lufte”.

Artikulli paraprakFrikë për mungesë ushqimesh në Ukrainë, raftet e supermarketeve bosh
Artikulli tjetërDokumentet sekrete të rusëve: Plani i luftës kundër Ukrainës u hartua për 15 ditë (Dokumente)