Ballina Bota VDEKJE E TMERRSHME: Vajza 22-vjeçare u përfshi nga stuhia, u bllokua në...

VDEKJE E TMERRSHME: Vajza 22-vjeçare u përfshi nga stuhia, u bllokua në makinën e saj – i dërgoi një video nënës së saj dhe më pas u gjet e vdekur (VIDEO)

Një vajzë nga Buffalo, e kapur nga një stuhi dimërore masive që shpërtheu në të gjithë SHBA për ditë të tëra, vdiq në makinën e saj ndërsa priste ndihmë.

Anndel Taylor (22) vdiq gjatë fundjavës pasi makina e saj u bllokua në dëborë të premten pasdite, ndërsa ajo ishte duke u kthyer nga puna në shtëpi.

Tejlor i dërgoi familjes së saj videon e fundit të makinës së saj një ditë para se të gjendej e vdekur. Nëna e saj beson se ishte helmim me monoksid karboni dhe jo hipotermi, megjithëse shkaku zyrtar i vdekjes është ende i panjohur.

Në video shihet makina e saj e bllokuar në dëborë, ndërsa era ulërin jashtë.

Videoja shkaktoi lutje të dëshpëruara nga miqtë dhe familja e saj, të cilët iu lutën të gjithëve që të ndihmonin në gjetjen e personit të zhdukur, i cili u gjet përfundimisht të shtunën pasdite. Data dhe ora e saktë nuk dihen.

Taylor lindi në Buffalo, u rrit në Karolinën e Veriut, por u kthye në Nju Jork në fillim të këtij viti për t’u kujdesur për babanë e saj të sëmurë.

Nëna dhe motra e 22-vjeçares folën për WCOS në Karolinën e Veriut për agoninë e marrjes së videos tmerruese dhe pritjen më pas.

Familja e saj tha se Taylor thirri 911 dhe po priste ndihmë që nuk mund ta arrinte kur ajo dërgoi videon.

Në një grup familjar, Taylor u tha familjarëve të saj se ajo ngeci në dëborë ndërsa po udhëtonte për në shtëpi nga puna dhe se bora po grumbullohej shpejt.

Nëna e saj, Wanda Brown Steele, tha se vajza e saj planifikoi të flinte gjatë stuhisë në makinë dhe të shkonte në shtëpi ditën tjetër.

Megjithatë, vetëm pak orë më vonë, Tejlor u gjet e vdekur në makinën e saj.

Familja beson se Taylor mund të ketë qenë e bllokuar për 18 orë përpara se të gjendej trupi i saj.

Një fushatë GoFundMe për ta sjellë Taylor-in në shtëpi në Charlotte dhe për të paguar shpenzimet e funeralit që atëherë është përmbytur me komente nga ata që e njihnin dhe e donin atë, madje edhe nga ata që nuk e njihnin.

Deri të hënën në mbrëmje, të paktën 27 njerëz kishin vdekur vetëm në Erie County, ku ndodhet Buffalo.

Në SHBA dhe Kanada, më shumë se 60 persona humbën jetën nga stuhia e dimrit./TetovaNews

Video bonus:

@tn.lajmelokale
@tetovanews