Ballina Bota VIDEO/Balona të kuqe mbi rrënoja, për të nderuar fëmijët që humbën jetën...

VIDEO/Balona të kuqe mbi rrënoja, për të nderuar fëmijët që humbën jetën nga tërmeti

Mbi rrënojat e ndërtesave të shkatërruara nga tërmeti në Turqi, për të kujtuar fëmijët që vdiqën nën rrënoja, vullnetarët kanë vendosur tullumbace të kuqe.

Të udhëhequr nga fotografi Ogun Sever Okur, ata u ngjitën në rrënojat në Hatay dhe bashkëngjitën balona në tela metalikë që dilnin nga grumbujt e gërmadhave.

Mbi 45,000 njerëz kanë vdekur në Turqinë jugore dhe Sirinë veriore./21Media

@tn.lajmelokale
@tetovanews