Ballina Bota VIDEO/ Macja ndihmoi në shpëtimin e nënës me dy fëmijë, udhëhoqi ekipin...

VIDEO/ Macja ndihmoi në shpëtimin e nënës me dy fëmijë, udhëhoqi ekipin e kërkimit në rrënoja

Një nënë me dy fëmijët e saj dhe një foshnjë janë shpëtuar nga ekipet e shpëtimit në Turqi falë një maceje.

Në një video që qarkullon në rrjetet sociale shihet se si macja “udhëheq” shpëtimtarët drejt rrënojave të një ndërtesë të shkatërruar nga tërmeti prej nga më në fund ata dalin me tre të mbijetuar.

Artikulli paraprak11 ditë nën rrënoja/Qeni i shpëton jetën 12-vjeçarit Osman Halebiye 260 orë pas tërmetit në Turqi (VIDEO)
Artikulli tjetërHumbi 3 fëmijët nga tërmeti, mesazhi prekës i babait: U bëmë viktima të lakmisë sonë