Ballina Bota Tërmeti me magnitudë 4.1 ballë në rrethin Tufanbeyli të Adanasë

Tërmeti me magnitudë 4.1 ballë në rrethin Tufanbeyli të Adanasë

Tërmeti me magnitudë 4.1 ballë në rrethin Tufanbeyli të Adanasë
Njoftimi për tërmetin erdhi nga AFAD. Një tërmet me magnitudë 4.1 ka ndodhur në orën 03:20 (01:20 sipas orës në RMV) në Tufanbeyli të Adanasë.

Ndërsa fatkeqësia e madhe me epiqendër në Kahramanmaraş, ku humbën jetën më shumë se 45 mijë qytetarë të Turqisë, po i afrohet muajit të parë, lëkundjet në rajonet e prekura nga tërmeti vazhdojnë.

Adana u trondit
Një tërmet me magnitudë 4.1 ka ndodhur në orën 03:20 në lagjen Tufanbeyli të Adanasë. Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 7 kilometrash.

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews