Ballina Bota LAJM I FUNDIT: Tërmet i frikshëm në Kahramanmaraş të Turqisë (VIDEO)

LAJM I FUNDIT: Tërmet i frikshëm në Kahramanmaraş të Turqisë (VIDEO)

Sipas deklaratës së AFAD-it, një tërmet me magnitudë 4.1 ballë ka ndodhur në Kahramanmaraş.

Një tërmet me magnitudë 4.1 ka ndodhur në orën 00:51 në Dulkadiroğlu të Kahramanmaraş.

Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave , tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 7.03 kilometrash.