Ballina Bota Teksasi pushtohet nga stuhitë, kokrra e breshrit sa një top golfi (Video)

Teksasi pushtohet nga stuhitë, kokrra e breshrit sa një top golfi (Video)

Stuhitë e forta zbrazën breshër masiv dhe shkaktuan dhjetëra dëme të rënda në Teksas të SHBA-ve. Një stuhi super të fuqishme mbrëmjen e së mërkurës dhe tornado rreth Waco-s, por gjithashtu kurioziteti ishte se kokrrat e breshërit ishin pothuajse ose më të mëdha se një top golfi.

Një vëzhgues pranë Waco-s gjeti një breshër masiv që ishte rreth 4.5 inç i gjerë. Është matja më e madhe e breshërit e raportuar në SHBA deri më tani këtë vit. Një gur kaq i madh mund të bjerë me shpejtësi 70-100 mph, sipas NOAA dhe nëse të godet mund të të vrasë.

Artikulli paraprakFrankfurter Allgemeine Zeitung – Fushata në Turqi: Sa i sëmurë është në të vërtetë Erdogan?
Artikulli tjetërZjarr i frikshëm kaplon ndërtesën luksoze në Izmir, njerëzit hidhen nga ballkonet, aty ka banesën edhe Ibrahim Tatlıses (VIDEO)