Ballina Bota Davutoğlu: Askush nuk mund ta ndryshojë rezultatin e zgjedhjeve me manipulime

Davutoğlu: Askush nuk mund ta ndryshojë rezultatin e zgjedhjeve me manipulime

Ndërsa numërimi i votave dhe futja e të dhënave po vazhdonin, Ahmet Davutoğlu, kryetar i Partisë së Ardhmërisë, bëri një deklaratë në llogarinë e tij në rrjetet sociale.

“NE DO TE FITOJME”

Davutoğlu shkroi në postimin e tij:

“ Askush nuk mund ta ndryshojë rezultatin e zgjedhjeve me manipulime dhe lojëra perceptimi.
Rezultati përfundimtar i zgjedhjeve do të zbulohet me të dhënat e Këshillit të Lartë Zgjedhor duke përpunuar procesverbalin e nënshkruar dhe vulosur.
Unë u bëj thirrje të gjithë vëllezërve tanë: Kujdesuni për kutitë e votimit, mbrojeni votën e kombit. Ne do te fitojmë.”

Artikulli paraprakGazetari i New York Times në selinë e AKP-së në Stamboll: Gjendja është i tensionuar
Artikulli tjetërKemal Kılıçdaroğlu: Rivali ynë po bllokon vullnetin e Turqisë (VIDEO)