Ballina Aktualitet Ilir Demiri është drejtori i ri i Spitalit të Tetovës

Ilir Demiri është drejtori i ri i Spitalit të Tetovës

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, sot ka emëruar Ilir Demirin për drejtor të ri të ISHP Spitalit Klinik Tetovë, në këtë pozitë ai vjen nga Klinika për sëmundje infektive dhe gjendje febrile, ku ka punuar si koordinator në Qendrën Covid-19.

Doktor Demiri, i cili është mjek specialist infektolog, me përvojë dhe bagazh të pasur pune, punon në Klinikën për Sëmundjet Infektive dhe Gjendjet Febrile që nga viti 2004. Nga viti 2007 është asistent në lëndën e sëmundjeve ngjitëse në Fakultetin e Mjekësisë në Shkup, ndërsa në vitin 2020 fiton titullin mjek primar.

Drejtori i ri i Spitalit klinik të Tetovës është profesionist i dalluar dhe një nga punëtorët shëndetësorë më të përkushtuar që luftoi kundër COVID-19 që nga fillimi i pandemisë.

Doktor Demiri është fituesi i titullit “Personi i Vitit Europian 2020”. Ky titull u jepet personave që kanë dhënë një kontribut të veçantë në afirmimin e vlerave njerëzore dhe ndahet nga Lëvizja Evropiane dhe është një mirënjohje që vjen nga qytetarët.

Doktor Demiri është edhe anëtar i Shoqatës së Maqedonisë për sëmundje infektive, si dhe i Komisionit për sëmundje infektive.

Ndryshe në këtë pozitë Demiri erdhi pasi ditë më parë për arsye private dha dorëheqje ish drejtori Pëllumb Vela. /KlanMacedonia/

Artikulli paraprakLajmet e kronikës së zezë nga Tetova dhe Gostivari
Artikulli tjetër5 shqiptarë të vdekur, si ndodhi aksidenti tragjik në Greqi