Ballina Bota Lideri çeçen Ramzan Kadirov, në prag të vdekjes?

Lideri çeçen Ramzan Kadirov, në prag të vdekjes?

 media të ndryshme po qarkullojnë lajme se kreu çeçen dhe një nga aleatët e ngushtë të presidentit rus, Ramzan Kadirov, po vdes.

Kështu citohet një mesazh në rrjete sociale i djalit të tij, Adam Kadirov, që lutet për të atin.

Më herët është njoftuar se Kadirov vuan nga veshkat dhe në media kanë qarkulluar video të tij me pajisje mjekësore si vigona etj.

Kadirov është mbështetësi kryesor i Putin në Ukrainë, duke iu përgjigjur atij edhe në revoltën e Prigozhin, ndonëse ka autorë që e shohin liderin çeçen si një vasal të pavarur nga Rusia.

Artikulli paraprakBill Klinton sot në Tiranë/ Blindohet qyteti, një mijë policë në terren
Artikulli tjetërGjurma më e vjetër e njeriut zbulohet në Afrikën e Jugut, është 153 mijë vjeçare