Ballina Bota Bletët sulmojnë njerëzit në një funeral, një i vdekur dhe katër të...

Bletët sulmojnë njerëzit në një funeral, një i vdekur dhe katër të plagosur rëndë

Një burrë vdiq dhe katër të tjerë u plagosën pasi u sulmuan nga një tufë bletësh, gjatë një kortezhi funerali në Indi.

Viktima Bondar Singh ishte pjesë e një grupi vajtuesish që ndiqnin një procesion funerali nëpër fshatin Kherwa në shtetin e Madhya Pradesh, kur u sulmua për vdekje nga bletët.

Kolonia e tërbuar e bletëve ndoqi turmën, duke shkaktuar kaos mes dhjetëra njerëz që përpiqeshin të largoheshin nga vendi i ngjarjes.

Katër vajtuesit e tjerë të mbetur të plagosur rëndë u dërguan me urgjencë në një spital aty pranë në Barwani, ku morën ndihmë urgjente mjekësore.

Përgjegjësi i stacionit të policisë Bag të rrethit, Kailash Chouhan, konfirmoi vdekjen e zotit Singh pas incidentit.

Ky sulm vjen pasi një teknik i ndriçimit të peizazhit në Teksas dhe gjyshi i tij u vranë nga një tufë bletësh vitin e kaluar.

@tn.lajmelokale
@tetovanews