Ballina Sport Rrufeja godet në stadium, humb jetën futbollisti 21-vjeçar, plagosen gjashtë të tjerë...

Rrufeja godet në stadium, humb jetën futbollisti 21-vjeçar, plagosen gjashtë të tjerë (VIDEO)

Vdes futbollisti pasi u godit nga rrufeja në Parana, gjashtë u plagosën…
21-vjeçari merrte pjesë në fazën e parë të Kupës Rajonale të Futbollit Amator. Të lënduarit janë shtruar në spital me djegie në trup. Rasti ka ndodhur në Santo Antônio da Platina, Brazil

Një lojtar 21-vjeçar, i identifikuar si Caio Henrique de Lima Gonçalves, vdiq pasi u godit nga rrufeja gjatë një ndeshje futbolli brenda një stadiumi në Santo Antônio da Platina, në veriun të shtetit brazilian Parana. Gjashtë lojtarë të tjerë u lënduan.

Mediat lokale braziliane raportuan se lojtari, emri i plotë i të cilit është Caio Henrique de Lima Goncalves, u dërgua me urgjencë në spitalin në Santo Antonio da Platina, por nuk mundi të shpëtohej.

Loja ishte e vlefshme për Kupën Rajonale të Futbollit Amator dhe u luajt nga União Jaiirense dhe Unidos, nga Santo Antônio da Platina. Ndeshja u zhvillua në stadiumin komunal José Eleutério da Silva.

Kujtojmë se në muajin shtator një tragjedi e ngjashme ndodhi në Meksikë kur dy futbollistë humbën jetën si pasojë e goditjes së rrufesë në fushë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

@tn.lajmelokale
@tetovanews