Ballina Sport Barcelona në rrezik ta humbasë talentin e tyre pas interesimeve nga klubet...

Barcelona në rrezik ta humbasë talentin e tyre pas interesimeve nga klubet e Premier League

Barcelona po përballet me një garë me kohën për të lidhur një kontratë të re me mbrojtësin 17-vjeçar Pau Cubarsi, pasi ai tërheq interes nga skuadrat e Premier League.

Cubarsi bëri debutimin e tij në moshën 16 vjeçare në janar, dhe ka luajtur ka luajtur në gjashtë ndeshje deri më tani, duke arritur një asistim.

Cubarsi është nën kontratë deri në vitin 2026, por ka një klauzolë lirimi prej vetëm 10 milionë eurosh, që është padyshim një pazar për dikë nga potenciali i tij.

Sipas raportimeve nga ‘ESPN’, shumë klube të Premierligës janë të interesuara për të aktivizuar këtë klauzolë këtë verë, nëse ajo mbetet në fuqi.

Barcelona tani po përshpejton përpjekjet për të rinovuar marrëveshjen e tij dhe për të futur një klauzolë më të madhe lirimi në marrëveshjen e tij për t’i dhënë atyre njëfarë sigurie.

Pas lidhjes së marrëveshjeve për Lamine Yamal dhe Diego Kochen, të rinovuara këtë javë deri në vitin 2028, ata synojnë rinovime jo vetëm për Cubarsi, por edhe mesfushorin 16-vjeçar Marc Bernal dhe mbrojtësin e djathtë Hector Fort.

@tn.lajmelokale
@tetovanews