Ballina Bota Trump fton Biden në debat, presidenti amerikan e refuzon

Trump fton Biden në debat, presidenti amerikan e refuzon

Ish-presidenti amerikan Donald Trump ka bërë thirrje për një debat të menjëhershëm me Joe Biden, një propozim që presidenti aktual e refuzoi pothuajse menjëherë.

“Unë do të doja të kërkoja, menjëherë, për një debat”, tha Trump të hënën, duke folur në “The Dan Bongino Show”.

“Do të doja të bëhej një debat tani, sepse duhet bërë”, komentoi favoriti republikan që kryeson në zgjedhjet paraprake dhe kryeson në sondazhe.  “Ne duhet të debatojmë për të mirën e vendit”, shtoi ai.

I pyetur për këtë, Joe Biden e hodhi poshtë idenë.

“Epo, po të isha në vendin e tij, do të doja të debatoja edhe unë. Ai nuk ka çfarë të bëjë tjetër”, tha Biden.

Deri më sot, Trump nuk ka marrë pjesë në asnjë debat të republikanëve, duke vazhduar të injorojë thirrjet nga rivalja e tij kryesore e mbetur, ish-ambasadorja e Kombeve të Bashkuara Nikki Haley, për një debat ballë për ballë.

Biden gjithashtu nuk është angazhuar në asnjë debat me kandidatët demokratë që sfidojnë drejtpërdrejt pikëpamjen e tij presidenciale. /vizionplus.tv

@tn.lajmelokale
@tetovanews