Ballina Sport VIDEO/Shqiptari i UFC-së pëson humbje me një nokaut të frikshëm nga Vinicius...

VIDEO/Shqiptari i UFC-së pëson humbje me një nokaut të frikshëm nga Vinicius Oliveira

Dueli i vlefshëm për peshën bantam (deri në 61.2 kg), mes shqiptarit Bernardo Sopaj dhe Vinicius Oliveira është mbyllur me fitoren e këtij të fundit me një nokaut spektakolar në raundin e tretë.

Vinicius Oliveira dhe Bernardo Sopaj e nisën luftën duke shkëmbyer goditje në raundin e parë.

Pas disa goditjeve të sakta, braziliani e goditi në mjekër shqiptarin për ta lënë të shtrirë në tokë, me gjyqtarin që mbylli ndeshjen.

Pamjet

Bernardo Sopaj sheh vinte pas tri fitoresh rresht, ndërsa në karrierë ka 11 fitore dhe tre humbje.

Në anën tjetër Vinicius Oliveira debutoi me fitore në UFC dhe tani ka 20 fitore dhe vetëm tre humbje si profesionist.

@tn.lajmelokale
@tetovanews