Ballina Aktualitet Lajme ARRESTOHET SHTETASI I SHQIPËRISË, KONTRBANDONTE DROGË PËRMES MAQEDONISË

ARRESTOHET SHTETASI I SHQIPËRISË, KONTRBANDONTE DROGË PËRMES MAQEDONISË

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar në pikë kalimin kufitar Deve Bair në tentim për të kontrabanduar 10 kilogram mariuhanë.

Ngjarja ka ndodhur më 27 mars në dalje të Maqedonisë.
Ndaj drejtuesit të makinës është ngritur kallëzim penal dhe të njëjtit i është shqiptuar masa e paraburgimit 30 ditorë./shenja/

@tn.lajmelokale
@tetovanews