Ballina Aktualitet Lajme Jankullovska nuk u paraqit në gjykatë, ka probleme me shtatzëninë

Jankullovska nuk u paraqit në gjykatë, ka probleme me shtatzëninë

Ish ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska, sot nuk u paraqit në gjykatë ku ishte caktuar seancë gjyqësore për rastin “Tenk”. Mbrojtja e arsyetoi mungesën me vërtetim mjekësor për shtazani të rrezikshme.

Lënda “Tenk” ka të bëjë me blerjen e “mercedesit” luksoz me kosto prej 600 mijë eurosh. Përveç Jankullovës në këtë lëndë të dyshuar janë edhe ish kryeministri Nikolla Gruevski dhe ish ndihmës ministri në MPB, Gjko Popovski./am/

Artikulli paraprakANALIZA: Amerika nuk mund të besohet më pavarësisht fuqisë së saj
Artikulli tjetërShqipëria ofron baza ushtarake për Amerikën. Mattis: “Shqipëria godet më fort se pesha e saj”… kundër ‘ndikimit rus’.