Ballina Aktualitet Lajme Shpërthen dhuna në tubimin e Sheshelit

Shpërthen dhuna në tubimin e Sheshelit

I ka thënë fjalë të rënda, ndërsa pastaj nga mbrapa e kanë goditur.

Në lagjen Jarak, pasi radikalët u mblodhën dhe u drejtuan tek lideri i tyre Vojislav Seselj, situata ka ardhur deri te incidenti, kur kryetari i LDP, Djordje Zujovic, u fye nga Miljan Damjanovicit, anëtari i SRS dhe kandidat për kryetarin e Beogradit, e më pas edhe goditje nga mbrapa, pasi që Zujovic kishte thënë me megafon se Seselji ishte kriminel lufte.

Siç mësojmë, Zujovic mori disa goditje, ndërsa shumë shpejtë pjesë e kësaj u bënë edhe radikalët tjerë.

Pasi ndodhi e gjithë kjo, i pari i partisë LDP u morr nga policia dhe u largua nga lagja./pe/

Artikulli paraprakSanksionet, Turqia paralajmëron SHBA-të
Artikulli tjetërPlas debati në Serbi, ministri ofendon Kryeministren për shkak se është homoseksuale