Ballina Aktualitet Kosovë Albin Kurti: Po, unë do të jem kryeministri i ardhëm i Kosovës!...

Albin Kurti: Po, unë do të jem kryeministri i ardhëm i Kosovës! (VIDEO)

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti zgjodhi studion e emisionit “A Show” në News 24 për të komentuar politikën andej dhe këtej kufirit me Kosovën. I ndodhur sot në Tiranë ku foli për një pranverë shqiptare në takimin me pedagogët e Shkencave Sociale, Kurti nuk e fshehu mundësinë e zgjerimit të partisë që drejton edhe në Shqipëri. Sa për planet e ardhshme, ai pohoi me siguri se do të ishte kryeministri i ardhshëm i Kosovës.

Artikulli paraprakFrike nga ushtria e tij, Maduro nis arrestimet
Artikulli tjetërGruevski provokon nga Budapesti-poston trajlerin e filmit maqedonas dhe ka një porosi (Video)