Ballina Bota Tërmeti shkund dhe zgjon Greqinë

Tërmeti shkund dhe zgjon Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës rihter është regjistruar mbrëmjen e sotme në Greqi.

Epiqendra ka qenë në verilindje në Nafpaktos, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Lëkundja e fortë sizmike u regjistrua në orën 22:09 me orën lokale greke. Nga mediat greke deri tani nuk raportohet për dëme./ db/Abcnews.al