Ballina Kronika Makinën e drejtonte shqiptari, aksident i frikshëm në Kretë, humb jetën policja...

Makinën e drejtonte shqiptari, aksident i frikshëm në Kretë, humb jetën policja greke me të bijën

Një aksident  t r a gj i k  ndodhi mbrëmjen e sotme në Kretë të Greqisë. Një automjet që drejtohej nga një person me origjinë shqiptare u  p ë r p l a s  me një makinë të një fabrike vaji dhe më pas doli nga rruga.

Për pasojë humbën jetë një efektive policie 38-vjeçare dhe vajza e saj 2-vjeçare. Ato kishin qenë për vizitë te babai i 38-vjeçares, ndërkohë që ngjarja ndodhi shumë pranë shtëpisë së tij.

Në makinën ku udhëtonin dy viktimat ishte edhe një tjetër pasagjer me origjinë aziatike. Mediat greke kanë publikuar edhe pamjet e frikshme nga aksidenti  t r a gj i k  i mbrëmjes së sotme./mv.abcnews.al