Ballina Aktualitet Maqedoni e Veriut, 12 të vdekur dhe 377 raste të reja me...

Maqedoni e Veriut, 12 të vdekur dhe 377 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 377 raste të reja me Covid-19 nga 3,608 testime të kryera, transmeton Portalb.mk.

U regjistruan 12 persona të vdekur: pesë nga Shkupi (63, 82, 85, 85 dhe 87) dhe nga një i vdekur nga Kumanova (61), Ohri (58), Manastiri (67), Shtipi (66), Strumicëa (62), Kriva Pallanka (78) dhe Vinica (69). Të gjithë personat e vdiqën në spital. Sipas Regjistrit të personave të vdekur nga Moj Termin, është raportuar edhe një person i vdekur, 92 vjeçari vdiq në spital dhe ishte nga Shkupi.

Rastet e reja të infektimeve me Covid-19 në 24 orëshin e fundit:

Shkup – 164
Kavadar – 31
Prilep – 30
Manastir – 24

Ohër – 16
Veles – 15
Kumanovë – 11
Shtip – 10

Kërçovë – 9
Tetovë – 7
Strumicë dhe Kriva Pallankë – nga 6

Radovishi dhe Valandova – nga 5
Gostivari, Gjevgjelia, Negotina, Dellçeva dhe Bogdanci – nga 4

Shën Nikollë, Resnje dhe Kratovë – nga 3
Koçani, Makedonski Brod dhe Makedonska Kamenica – nga 2
Struga, Probishtipi dhe Krusheva – nga 1.

307 të shëruar u regjistruan nga:

Shkupi- 155
Ohri- 23
Prilepi- 20

Kavadari dhe Kumanova- 17
Manastir-i 13
Dellçeva- 10
Struga- 8

Velesi dhe Resnja- nga 5
Shtip, Strumicë, Vallandova. dhe Koçani – nga 4
Gjevgjelia – 3

Tetova, Shën Nikollë dhe Pehçeva – nga 2
Kërçova, Radovishi, Negotina, Bogdanci, Kratova, Kamenica e Maqedonisë, Berova, Demir Hisari dhe Dojrani – nga 1.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në vend:

Shkup- 2742
Kumanovë- 171
Tetovë- 84

Prilep- 358
Manastir- 494
Gostivar- 25
Veles- 177

Kavadar – 259
Shtip- 102
Ohër- 201
Strumicë- 106

Kërçovë- 53
Koçan – 109
Strugë- 28
Gjevgjeli- 76

Negotinë- 45
Sveti Nikole- 40
Kriva Pallankë- 70

Resnjë- 58
Radovish- 66
Berovë- 53
Dibër- 0

Dellçevë- 93
Vinicë- 14
Porobishtip- 24

Valandovë- 42
Kratovë- 27
Bogdanci- 21

Demir Hisar- 48
Krushevë- 33
Makedonski Brod- 18

Demir Kapija- 2
Makedonska Kamenica- 24
Pehçevë- 7
Dojran-7

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.500.087 testime për Covid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 219.100, numri i të shëruarve është 205.700, numri i të vdekurve është 7.723 dhe numri i rasteve aktive është 5.677.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Artikulli paraprakKapen shtatë persona pa certifikatë vaksinimi në lokalet e Tetovës
Artikulli tjetërPacolli: Fitorja është e Robinit… Urime miku im!