Ballina Bota Zelensky thirrje liderëve perëndimorë: Nëse nuk na ndihmoni rusët do vijnë te...

Zelensky thirrje liderëve perëndimorë: Nëse nuk na ndihmoni rusët do vijnë te ju

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar se përveç Ukrainës, Rusia ka në plan të synojë edhe vendet të tjera Evropiane.

Në një fjalim të drejtpërdrejtë drejtuar udhëheqësve perëndimorë këtë mëngjes, presidenti ukrainas ka bërë thirrje për më shumë mbështetje dhe paralajmëroi se Rusia mund të synojë pjesë të tjera të Evropës, shkruan Skynews.

“Ne të gjithë jemi objektivat e Rusisë… ndihmojeni veten duke na ndihmuar ne.Sepse përndryshe, ata do të vijnë tek ju” tha presidenti ukrainas.

Artikulli paraprakSi do të ndikojnë sanksionet kundër Putin në ekonominë e botës?
Artikulli tjetërFaik Konica, një ndër shqiptarët më brilantë të Rilindjes Kombëtare