Ballina Bota VIDEO/ 90-vjeçarja dhe djali i saj 75-vjeçar evakuohen nga ndërtesa e dëmtuar...

VIDEO/ 90-vjeçarja dhe djali i saj 75-vjeçar evakuohen nga ndërtesa e dëmtuar nga tërmeti në Turqi

Brigada e zjarrfikësve në Malatya të Turqisë shpëtoi një grua të palëvizshme 90-vjeçare dhe djalin e saj 75-vjeçar pasi u njoftuan se të dy nuk mund të evakuoheshin nga kati i 11-të i banesës së tyre të dëmtuar, njoftoi televizioni TRT.

Ndërtesa u dëmtua nga tërmetet katastrofike dhe ata mbetën në ndërtesë, por u shpëtuan në kohë me ndihmën e mjeteve zjarrfikëse./tetova.com

Video bonus:

Artikulli paraprakKrijojeni stacionin tuaj radiofonik falas në YouTube!
Artikulli tjetërE çuditshme në Kumanovë/45-vjeçari futet në dyqan dhe vjedh para e çelësa makine, me “Peugeot” e vjedhur përplaset në një gur varri në varrezat e qytetit, përfundon pas hekurave…