Ballina Bota Stuhi e madhe breshri në Romë (VIDEO+FOTO)

Stuhi e madhe breshri në Romë (VIDEO+FOTO)

Një stuhi e fortë breshri goditi Romën rreth orës 17:40 më 2 prill 2023, për shkak të një stuhie të fortë që kaloi mbi kryeqytetin, duke goditur qytetin nga sektorët veriorë që shtrihen drejt rretheve jugore. Temperaturat ranë fjalë për fjalë me disa gradë në harkun e pak minutave.

Stuhi e madhe breshri sot në Romë. Rreth orës 17.30 të pasdites një stuhi e dendur breshri ra nga qielli i kryeqytetit: skena surreale në qendër, me rrugët pothuajse të zbardhura dhe turistët që përpiqeshin të strehoheshin poshtë ballkoneve. Breshri vazhdoi për disa minuta.

Një stuhi breshri e papritur në një ditë me diell, të dielën e parë të prillit. Ora 18.00, Roma zbardhet. Kokrrat e breshrit mbushën rrugët në zemër të Romës: nga Prati në Trastevere në zonën Trident, shumë raporte dhe imazhe të stuhisë së breshrit.

https://youtu.be/avBNfsDyPvY

Reshjet që zgjatën disa minuta, më pas u kthyen në shi. Shumë turistë që përjetësuan momentin, të strehuar brenda dyqaneve apo hoteleve.

https://youtu.be/ITmZI3xCYqc

https://youtu.be/oRT2gzXlSr8

@tn.lajmelokale
@tetovanews