Ballina Top Lajm Mika nga Japonia tek Ujëvarat e Kamjanit (VIDEO)

Mika nga Japonia tek Ujëvarat e Kamjanit (VIDEO)

Ujëvarat e Kamjanit janë bërë një atraksion dhe destinacion i madh turistik, jo vetëm për vizitorët nga vendi dhe rajoni, por edhe nga vendet më të largëta.

Aktivisti i njohur i këtij fshati, Rushit Ismani ka publikuar sot pamje se sit e këto ujëvara kanë arritur edhe turistë nga Japonia.

Një punë vetëmohuese po jep rezultatet e saj dhe fut një fshat të Tetovës në hartën turistike të botës.

Bashkëpunëtorët e Tetova News Rushit Ismani dhe Dilaver Jonuzi kanë bërë eksplorimin e bukurive të mahnitshme të fshatit Kamjan të Tetovës. Ata  ju njohin ujëvarat e mrekullueshme sipër këtij fshati.

Fshati Kamjan i takon grupit të vendbanimeve që shtrihen në rrëzë të malit Sharr, në Pollogun e Poshtëm, në veriperendim të Maqedonisë. Ka drejtim të shtrirjes lindje-perëndim dhe ndodhet në jug-perëndim të qytetit të Tetovës.

Shikoni pamjet:

Shikoni pamjet:

Ujëvara e parë e fshatit Kamjan të Tetovës:

Bukuritë e fshatit Kamjan të Tetovës (Prill 2021):

Dushku, Fshati Kamjan, Tetovë:

Lirim Alija – Një bisedë te ujëvarat e fshatit Kamjan

Artikulli paraprakVIDEO/Aksident i frikshëm në Gjermani, dy makina shpërthejnë në flakë, tjetra përmbyset, pesë nga shtatë viktimat ishin 19 vjeçarë
Artikulli tjetërStuhi e madhe breshri në Romë (VIDEO+FOTO)