Ballina Bota Zjarr i madh në Stamboll/Flakët kanë kapluar një fabrikë dhe redaksinë e...

Zjarr i madh në Stamboll/Flakët kanë kapluar një fabrikë dhe redaksinë e gazetës dhe televizionit Akit! (VIDEO)

Zjarri ka rënë në fabrikën e qilimave në bodrumin e ndërtesës 11-katëshe në Küçükçekmece të Stambollit. Flakët përfshinë pjesën më të madhe të ndërtesës, përfshirë gazetën Akit.

Zjarri në Küçükçekmece të Stambollit ka rënë rreth orës 16.00 në bodrumin e një pallati 11-katësh në rrugën Halkalı Dereboyu.

Tymi u ngrit nga seksioni i përdorur si një fabrikë qilimash. Ndërkohë që punonjësit brenda kanë dalë me mjetet e tyre, është njoftuar shërbimi zjarrfikës dhe ekipet shëndetësore.

Ndërsa zjarrfikësit kanë vazhduar të ndërhyjnë, zjarri është rritur dhe ka përfshirë ndërtesën.

Vazhdon puna për shuarjen e flakëve në godinën ku ndodhet Gazeta Akit dhe televizioni./tetova.com

Artikulli paraprakStoltenberg: Ukraina, në pozitë të mirë për ta çliruar territorin e pushtuar
Artikulli tjetërSivas’ta korkutan deprem (Son depremler)