Ballina Bota Haxhi 2023/ 30 shtetas turq ndërruan jetë në Mekë

Haxhi 2023/ 30 shtetas turq ndërruan jetë në Mekë

Që nga 30 maji, kur u nis kolona e parë e pelegrinazhit nga Turqia, 30 shtetas turq kanë humbur jetën në Arabinë Saudite.

30 shtetas turq humbën jetën, 8 prej tyre gra, të cilët janë nisur nga Turqia dhe kanë ardhur në viset e shenjta për të kryer pelegrinazhin.

Është thënë se shumica e vdekjeve kanë ndodhur për shkak të sulmeve në zemër dhe sëmundjeve të lidhura me pleqërinë. (AA)/tetova.com

Artikulli paraprakFesta e madhe e Bajramit të Vogël në Wil të Zvicrës (FOTO+VIDEO)
Artikulli tjetër‘Gjahu’ për spiunin rus/ Si e përdori FSB-ja meksikanin për të zbuluar një tradhtar rus në Majami