Ballina Bota Elon Musk zbulon detaje të reja për luftën me Zuckerberg

Elon Musk zbulon detaje të reja për luftën me Zuckerberg

Elon Musk ka zbuluar detaje të luftës së tij të planifikuar kundër Mark Zuckerberg.

Përballja do të ndodhë në një “lokacion epik” në Itali, tha Musk, dhe do të transmetohet drejtpërdrejt si në Twitter ashtu edhe në Meta. Por në fakt mund të mos ndodhë për ca kohë. Musk tregoi se ai ka një “problem” me shpatullën e tij, e cila do të kërkojë një operacion të vogël dhe disa muaj shërim.

Të dy janë zotuar publikisht të luftojnë në një ndeshje MMA që duket se ka filluar si shakames dy miliarderëve të teknologjisë. Musk ka qenë më i hapur për ndeshjen, duke ndarë një sërë detajesh në Twitter, por herë pas here është shfaqur duke sugjeruar se nuk mund të ndodhte psai lufta mund të ishte në të vërtetë një “debat”.

Pavarësisht këtyre postimeve, megjithatë, Elon pohoi se po punohet për të bërë luftën dhe se një vend është zgjedhur në bashkëpunim me qeverinë italiane. “Lufta do të menaxhohet nga themelet e mia dhe të Zuck-ut (jo UFC-së),” shkroi ai, në kontrast me sugjerimet që shefi i UFC-së, Dana White, mund ta organizonte ndeshjen. “Livestream do të jetë në këtë platformë dhe Meta. Kam folur me kryeministrin e Italisë dhe ministren e Kulturës. Ata ranë dakord për një vend epik.” Në një postim vijues, ai shkroi vetëm “Gladiator”, krahas dy emoji me shpatë të kryqëzuar.

Më parë, miliarderi dhe të tjerë kanë sugjeruar se lufta mund të ndodhë në Koloseun e Romës. Nuk është e qartë nëse ky ishte “vendndodhja epike” të cilës i referohej Musk./Lapsi.al

Marrë nga: Independent

@tn.lajmelokale
@tetovanews