Ballina Bota Breshri i pazakontë u merr jetën së paku 14 personave në Gujarat...

Breshri i pazakontë u merr jetën së paku 14 personave në Gujarat të Indisë (VIDEO)

Shiu i dendur josezonal dhe stuhitë e breshrit në Gujarat të dielën rezultuan me të paktën 14 viktima dhe dëme të mëdha në shtëpi dhe të korra.

Të paktën 14 njerëz vdiqën dhe shtëpitë dhe të korrat u dëmtuan të dielën në Gujarat pasi shiu i dendur josezonal goditi shtetin. Dhjetë persona kanë mbetur të lënduar nga reshjet e shumta të shiut që nga mëngjesi.

Stuhi të forta breshri u raportuan gjithashtu në shumë zona të Saurashtrës, duke i kthyer vizualisht zonat në atë që dukej si një peizazh i mbuluar me borë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews