Ballina Bota Një tërmet me magnitudë 5.7 godet Meksikën qendrore

Një tërmet me magnitudë 5.7 godet Meksikën qendrore

Një tërmet me magnitudë 5.7 tronditi pjesën më të madhe të Meksikës qendrore të enjten duke përfshirë kryeqytetin, duke bërë që njerëzit të dilnin me vrap në rrugë.

Kryebashkiaku Marty Batres tha se qytetarët në të gjithë vendin u alarmuan, ndërsa u larguan nga banesat dhe ndërtesat e zyrave në lagjet në të gjithë qytetin.

Epiqendra e tij ishte në Puebla. Nuk raportohet për dëme të mëdha.

@tn.lajmelokale
@tetovanews