Ballina Bota VIDEO/Skenë rrëqethëse nga Turqia! Një aeroplan ushtarak rrezikoi të rrëzohej për shkak...

VIDEO/Skenë rrëqethëse nga Turqia! Një aeroplan ushtarak rrezikoi të rrëzohej për shkak të mosfunksionimit teknik, bëri ulje emergjente

Avioni stërvitor ushtarak ka bërë ulje emergjente në Kajseri për shkak të mosfunksionimit teknik

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se avioni C-160, i cili u ngrit për stërvitje në Kayseri, u desh të bënte një ulje emergjente për shkak të një mosfunksionimi teknik.

Avioni C-160, i cili u ngrit nga Komanda e 12-të e Bazës së Transportit Ajror Kayseri për stërvitje, bëri një ulje emergjente.

Në deklaratën me shkrim të Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare thuhet se një avion C-160 i nisur nga Komanda e 12-të e Bazës së Transportit Ajror Kayseri për stërvitje ka bërë ulje emergjente për shkak të mosfunksionimit teknik.

U vu re se avioni pësoi dëmtime të vogla dhe pilotët e ekuipazhi ishin në gjendje të mirë shëndetësore.

Nga ana tjetër, avioni që bëri ulje emergjente është kapur nga kamerat amatore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

@tn.lajmelokale
@tetovanews