Ballina Bota Mbështetësit e Trump gati për “luftë të shenjtë” me Taylor Swift

Mbështetësit e Trump gati për “luftë të shenjtë” me Taylor Swift

Shtypi amerikan u ka kujtuar lexuesve se Taylor Swift ka votuar për Biden në zgjedhjet e vitit 2020.

Nëse Swift mbështet edhe këtë herë publikisht Biden, mbështetësit e Trump janë gati t’i shpallin “luftë të shenjtë” këngëtares.

Sipas tre personave me njohuri për këtë çështje, ndihmësit e afërt të Trump, të cilët po punojnë me ethe në fushatën e rizgjedhjes së ish-presidentit amerikan në SHBA, si dhe këshilltarët e tij të jashtëm, kanë supozuar prej kohësh se Swift përfundimisht do të mbështeste Biden-in (siç bëri në 2020).

Në të vërtetë, disa republikanë dhe figura konservatore të medias kanë diskutuar këtë çështje me Trump në muajt e fundit, sipas burimeve të cituara nga revista Rolling Stone.

Dhe ndërsa Swift nuk i ka “hapur ende letrat” e saj për politikanin që do të mbështesë në garën e 2024-ës, “New York Times” raportoi dje se, “Emri i saj tashmë është në ‘listën e dëshirave të ndihmësve të mundshëm të Biden’.

Javët e fundit, ish-presidenti amerikan u ka sinjalizuar mbështetësve të tij se asnjë personazh i famshëm i “A-listës” (ajka e të korrave të SHBA) nuk do ta shpëtojë Biden.

Miliarderi amerikan thotë gjithashtu se ai është “më popullor” se Swift dhe se ai ka mbështetës më të zjarrtë se ajo, tha një person i afërt me Trump dhe një burim tjetër me njohuri për këtë çështje për revistën Rolling Stone.

Në një sondazh nga instituti kërkimor “Redfield & Wilton Strategies” në emër të revistës “Newsweek”, 18% e të anketuarve janë përgjigjur se kanë “më shumë gjasa” ose “më shumë gjasa” të votojnë për një kandidat që do të besohet nga Swift. , personi i vitit për revistën “Time” në vitin 2023.

Sondazhi u krye në fillim të janarit, mes një kampioni prej 1500 personash, 45% e të cilëve u deklaruan fansa të yllit të famshëm të estradës, i cili muajin e kaluar fryu 34 qirinj.

Në një sondazh nga instituti kërkimor “Redfield & Wilton Strategies” në emër të revistës “Newsweek”, 18% e të anketuarve janë përgjigjur se kanë “më shumë gjasa” ose “më shumë gjasa” të votojnë për një kandidat që do të besohet nga Swift. , personi i vitit për revistën “Time” në vitin 2023.

Sondazhi u krye në fillim të janarit, mes një kampioni prej 1500 personash, 45% e të cilëve u deklaruan fansa të yllit të famshëm të estradës, i cili muajin e kaluar fryu 34 qirinj./vizionplus.tv

@tn.lajmelokale
@tetovanews