Ballina Argëtim Jetë & Stil Përfshihet në një mashtrim tatimor, Shakira paguan gjobën prej 18 milionë paund

Përfshihet në një mashtrim tatimor, Shakira paguan gjobën prej 18 milionë paund

Përpara disa muajsh këngëtarja e njohur Shakira u akuzua për mashtrim tatimor. Së fundmi është mësuar se Shakira u ka paguar autoritetve spanjolle rreth 18 milionë paund.

Ajo ka paguar për një borxh tatimor të vitit 2011. Ditën e sotme gazeta ‘El Periodico’ ka zbuluar se këngëtarja 41 vjeçare ka dhënë 17.65 milionë paund për vitin 2011 dhe më pas ajo mund të paraqiste ankesë kundër kërkesës së zyrës së taksave.

Shakira gjatë kësaj kohe ka jetuar në Spanjë dhe për këtë arsye duhej të kishte paguar patjetër tatimin mbi të ardhurat e saj në gjithë botën dhe jo vetëm në Spanjë./sn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews