Ballina Argëtim Jetë & Stil Legjenda e muzikës botërore pëson atak, ndodhet në gjendje të rëndë

Legjenda e muzikës botërore pëson atak, ndodhet në gjendje të rëndë

Ka pesuar papritur nje sulm ne zemer dhe gjendja e tij mbetet kritike ne spital, ku mbahet gjalle me aparatura.

Këngëtari i njohur është dërguar mbrëmjen e djeshme me urgjencë në spital pasi gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar menjëherë.

Pas një telefonate që është bërë në spital, është thënë se ai ishte në gjendje të fikti dhe nxirrte shkumë nga goja, ndërsa mjekët kanë dyshuar për një atak kardiak.

Reperi i njohur, Rick Ross, sipas informacioneve të mediave të huaja, thuhet se është në gjendje kritike për jetën dhe se mbahet gjallë falë aparaturave./sn/

Kënga e tij e fundit