Ballina Argëtim Jetë & Stil Bugatti Veyron, e para në botë nga porcelani (VIDEO)

Bugatti Veyron, e para në botë nga porcelani (VIDEO)

Ky Bugatti Veyron 16.4 nga L’Or Blanc , është rezultat i një pune të jashtëzakonshme mes Bugattit dhe fabrikës së Porcelanit Mbretëror në Berlin.

Në të prezantohet një dizajn i ri i llojit të këtyre makinave, njofton Klan Kosova.

Kjo makinë është e llojit të parë të saj e cila ka interior i tëri i realizuar nga porcelani.

Realizimi i Bugatti Veyron Grand Sport, sipas punonjësve i dedikohet themeluesit të Bugattit, Ettore Bugatti i cili njëkohësisht pëlqente për të eksperimentuar me materiale të reja të cilat nuk ishin të destinuara special për makina, njofton Klan Kosova.

Artikulli paraprakGara ma varka përfundon tragjikisht, 17 të vdekur në Kinë
Artikulli tjetërNë prag të takimit të pritshëm Trump-Kim Jong Un, Irani reagon ashpër